Nadace Open Society Fund Praha Fond Otakara Motejla

O nás

NášStát je platforma, která sdružuje více než tři desítky online nástrojů a aplikací, jež pomáhají občanům kontrolovat práci politiků a úředníků, zlepšovat své okolí a aktivně se podílet na veřejném životě.

 

Kolik korun z vašich daní jde na vzdělání nebo na pokrytí státního dluhu?

Jaký rozpočet má vaše obec?

Je vašem okolí bezpečno?

 

To vše se dozvíte na platformě NášStát. A pokud se vám něco nebude líbit, můžete zde jednoduše napsat své radnici nebo svému poslanci, ať se postarají o nápravu.

 

Náš stát spravuje Fond Otakara Motejla který v roce 2012 založila Nadace Open Society Fund Praha. Fond Otakara Motejla přispívá k přeměně veřejné správy na efektivní a transparentní službu občanům a podporuje občany, kteří chtějí ovlivňovat prostředí, v němž žijí.

Nadace Open Society Fund Praha rozvíjí hodnoty otevřené společnosti a demokracie. Má více než 20 let zkušeností a patří mezi pět největších nadací v České republice. Financuje a sama realizuje jak projekty, které usilují o systémové změny na celostátní úrovni, tak projekty, které přispívají k řešení konkrétních lokálních situací.

 

Řada aplikací, které najdete na platformě NášStát, využívá tzv. otevřená data. Fond Otakara Motejla dlouhodobě podporuje zveřejňování dat státní správy v otevřených a strukturovaných formátech, které umožní jejich další využití a vznik užitečných služeb. Otevřená data podporují transparentnost veřejné správy, růst ekonomiky díky vyšší efektivitě i úsporám a v neposlední řadě přinášejí nové podnikatelské příležitosti a pracovní místa. Více na www.otevrenadata.cz

 

Partnerem projektu Náš stát je Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Partneři projektu

US EmbassyNadace OSF