Nadace Open Society Fund Praha Fond Otakara Motejla

1. pražský geodata hackathon

2. 6. 2014 | Aktuální dění

Víte, že Praha publikuje řadu dat, ze kterých lze vyčíst zajímavé souvislosti? Máte nápad na aplikaci, vizualizaci nebo analýzu, která by zlepšila každodenní život v hlavním městě? Přijďte na hackathon, který o víkendu 13. - 15. 6. organizuje Fond Otakara Motejla spolu s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy! Máte jedinečnou možnost účastnit se nejen prvního pražského geodata hackathonu, ale vůbec prvního českého programovacího maratonu nad daty veřejné správy.

Účastníci budou mít šanci nejen osahat si pražská data o dozvědět se jak vznikají, ale především podílet se na vzniku nových aplikací či analýz pro lepší život v hlavním městě. Nejlepší aplikace, vybrané odbornou porotou, získají věcné ceny od Fondu Otakara Motejla.


K dispozici Vám bude rozsáhlá databáze IPR  obsahující různé druhy mapových podkladů, informace o hlučnosti, zeleni nebo hromadné dopravě. Data jsou zpřístupněna formou webových služeb podporující různá komunikační rozhraní (standard OGC: WMS, ESRI: SOAP, REST, XML-RPC). Dostupná jsou všechna data, respektive služby dohledatelné v rámci metadatové vyhledávací služby. Vyhledávat lze například dle klíčových slov, data aktualizace a řady dalších parametrů. Postup využití služeb je zdokumentován zde.


Nezaměřujeme se na specifickou platformu či technologii, důležité je nadšení pro data a chuť tvořit nové věci. GIS technologie vám pomůžou zvládnout zkušení mentoři Honza Cibulka (datastory.cz), Jáchym Čepický a Vojta Dubrovský (GisMentors).

 

Pátek 13. 6. od 17 hod
Warm-up s IPR
(Sídlo IPR, Velký sál v budově A, Vyšehradská 57, Praha 2 | mapa areálu)
Data, se kterými budeme pracovat a nápady na jejich využití vám představí ti nejpovolanější - vedoucí Sekce prostorových informací IPR Praha, Mgr. Jiří Čtyroký spolu s mentory hackathonu. Diskuse může pokračovat u piva v nedaleké restauraci Pod Slavínem (Svobodova 4, Praha 2). 

Víkend 14. a 15. 6.
Programovací maraton
(Impact Hub, Drtinova 10, Praha 5)

V sobotu v 9:30 vypukne samotný hackathon. Rozdělíme se do týmu, které budou pracovat na vybraném zadání nebo vlastním projektu. Programovací maraton pak uzavře závěrečná prezentace vzniklých aplikací v neděli od 17:30.  Tři nejlepší projekty budou oceněny.

Podrobnější program akce.

 

Účast je zdarma, je třeba se registrovat zde.
Rádi přivítáme i mimopražské hackery. Pokud byste potřebovali pomoci s pokrytím nákladů na cestu či ubytování, vyplňte prosím stručnou žádost do 8. 6. Do 10.6. vás informujeme, zda jste příspěvek získal/a.

Hackathon tematicky navazuje na konferenci Geoinformatics, která proběhne 12 . - 13. 6. na půdě pražského ČVUT.

Podrobné informace pošleme účastníkům cca 3 dny před akcí, pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se na organizátorku Michaelu Rybičkovou: michaela.rybickova@motejl.cz


Finančně podpořili:

 

Partneři projektu

US EmbassyNadace OSF